3 asja, mida pead teadma enne IT-kursusele minekut
Pandeemiajärgne maailm on täis ebakindlust ja eelseisev tööstuslik ümberlülitus paneb meid kõiki mõtlema oma karjääri tulevikule. Kas minu karjääril on kindel tulevik või ähvardab ka seda tume alatoon?

IT-valdkond on hea valik uueks alguseks, mis pakub palju erisuguseid võimalusi ja väljakutseid, on hästi tasustatud ja atraktiivne tööstusharu. Pidevalt tekib aga probleeme erialaspetsialistide leidmisega, kuigi on täielik-või enesetäienduskursuste valik veebis laialdane. Kursuseid on pikemaid ja lühemaid, kallimaid ja odavamaid – milline valida? Järgnevalt olemegi välja toonud, millele keskenduda, et leida endale sobivaim ja tööturuks hästi ettevalmistav IT-kursus.

Kodeerimist, projektijuhtimist või testimist on võimatu õppida 1–2 nädalaga,isegi 1–2 kuust ei piisa. Uue eriala õppimiseks peame sellega tegelema vähemalt 100–200 tundi, enne kui omandame algtaseme. Nõudlikemadel ametikohtadel on oskuste omandamiseks vaja vähemalt 300-400 tundi aktiivset praktilist õpet.
1. Õppetöö sisu on piisavalt rikkalik
2. Kursus põhineb päris projektidel.
Praktika on tõhusa õppimise võti.

Kujutage ette hambaarsti, kes teab teoreetiliselt kõike, kuid pole kunagi päriselt kedagi ravinud. Kas soovite tema patsient olla? Me ka ei sooviks. :). Ilma praktika ja kogemusteta ei saa me ka kohe tööle asuda.

3. Tiimitöö on õppimise oluline osa
IT-valdkonnas tehakse alati meeskonnatööd.Üks nõrkusi, mis kõigil alustajatel on puudutab just tiimitööd. Neil lihtsalt puudub kogemus ja seega ka oskus edukalt meeskonnas töötada.
Tööandjad eeldavad, et kandideerijatel on koostöö- ja meeskonnatöö oskused ja kogemused olemas. Veenduge, et kursus, millega liitute, keskenduks ka meeskonnatööle ja kommunikatsioonile.

Kui soovite leida rohkem infot IT-alase karjääri alustamisest tarkvara testijana, siis liituge meie tasuta veebiseminariga!
Thinking about starting career in IT?
Tasuta veebiseminar:
How and why to start a career in IT
and get the first job as a Software Tester.
Kuupäev: 18.08.2022 18:00
Days
Hours
Minutes
Seconds
Kirjuta oma e-posti aadress lisainfo saamiseks