5 asja, mida tööandja sinult IT-valdkonnas ootab
Paljud inimesed soovivad oma tööelus kannapööret teha ja alustada IT-alal uut karjääri. Tihtilugu kujuneb nende esimeseks takistuseks töö leidmine uues valdkonnas. Sellelks puhuks olemegi koostanud kontroll-listi – mida silmaspidada tööd otsides.
IT-sektoris esimese töökoha leidmisel on suureks eeliseks kogemus ja mitmesugused täielikult omandatud oskused. Kõik need vajalikud oskused on õpitavad. Oskuste omandamisega kaasneb ka kogemus, mis võib viia imelise esimese töökohani IT-valdkonnas.

Peaaegu kõigile algtaseme ametikohtadele, nagu tarkvara testija, tugispetsialist, noorem projektijuht, kandideerijad peavad omama kindlaid tööalaseid teadmisi ja oskusi. Paljud tööotsijad loodavad leida oma esimese töökoha väga üldiste IT-alaste teadmistega, lootes omandada vajalikud oskused juba sellel alal töötades. See on võimalik, kuid konkreetsed erialased tööoskused ja teadmised suurendavad oluliselt võimalusi töökoha saamiseks.

Siit leiate rohkem infot tarkvara testijalt nõutavate baasteadmiste kohta.

1. Konkreetsed teadmised ja oskused või spetsialiseerumine
2. Soft skills ehk n-ö pehmed oskused
Pehmete oskuste all mõeldakse kommunikatsiooni-, meeskonnatöö-, kriitilise mõtlemise oskust ja võime tulla toime oma ülesannetegaiseseisvalt. Tänapäeva maailmas on pehmed oskused muutumas üha vajalikumaks, eriti IT-tööstuses. Peaaegu kõik tööülesanded on mõeldud tiimiga läbiviimiseks. Võime meeskonnas tõhusalt töötada tuleb vaid kogemusega.

CVs ja tööintervjuus varasema meeskonnatöö kogemuse väljatoomine ja arusaam edasiviivast tiimitööst suurendavad oluliselt atraktiivsust potentsiaalse tööandja jaoks.
3. Praktiline kogemus
Miski pole tähtsam, kui esile tõsta oma varasem erialane töökogemus. See on tööandja jaoks kui garantii, et tulete tööülesannetega toime ja saadud tulemustega võib rahul olla.

Kasutage igat võimalust praktiliste kogemuste saamiseks kandideerides praktikatele, osaledes vabatahtlikes projektides või praktika põhistes ümberõppe programmides.
4. Kirg ja motivatsioon
  • Miks otsustasite IT-valdkonna kasuks?
  • Mis motiveerib teid igal hommikul ärkama ja tööle tulema?
  • Miks olete huvitatud uutest töövaldkondadest ja ettevõtte osana kasvamisest?

Kõigile meeldivad inimesed, kes silm särades kirglikult oma tööd teevad. Oskus lahti harutada oma eriala armastuse, motivatsiooni ja otsuste põhjused on parim retsept inspireeriva töökoha leidmiseks.
  • Kas olete valmis õppima tundma ettevõtte teenuseid ja tooteid?
  • Kas teate, miks potentsiaalse tööandja töövaldkond just teile kõige paremini sobib?
  • Kas teie tasustusootused on vastavuses omandatud oskuste ja teadmistega?

Olge avatud uutele väljakutsetele ja lisaõppele. Selgete ootuste esile tõstmine on parim viis, et intervjuul silma paista. Mõelge selgelt läbi, miks te seda teete või teha tahate ja seadke endale kindlad ootused ja eesmärgid. Garanteerime, et tulemused ei oota tulekut.
5. Avastamishimu ja kindlameelsus
Karjääri alustamine IT-valdkonnas ei ole lihtne. Eriti kui olete töötav inimene, kellel on tihe graafik ja palju kohustusi.

Siin, Cerebrum Hub’is, oleme välja töötanud ainulaadse ümberõppeprogrammi, mis vastab tööandja ootustele ja võimaldab igal töötaval täiskasvanul alustada IT-alast karjääri vaid 6 kuuga. Kogu õppeprotsess on üles ehitatud päris projektidele, et tagada vajalike tehniliste ja pehmete oskuste ning kogemuste omandamise.

Lisateave...

Kuidas ja kus omandada vajalikud teadmised ja oskused?
Thinking about starting career in IT?
Tasuta veebiseminar:
How and why to start a career in IT
and get the first job as a Software Tester.
Kuupäev: 18.08.2022 18:00
Days
Hours
Minutes
Seconds
Kirjuta oma e-posti aadress lisainfo saamiseks